Model Y teslimatları başlıyor

0

Model Y teslimatları

Tesla’nın merakla beklenen yeni aracı Model Y, bekleyenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Şubat ayında Model Y teslimatları başlayacak.

Model Y teslimatları Şubat’ta başlıyor

Model S ile isminin tüm dünyaya duyuran ve Model 3 ile büyük bir satış başarısı gösteren Tesla, Model Y aracıyla yeni bir yolculuğa hazırlanıyor. Elektrikli SUV Model Y için artık teslimat tarihi netleşti diyebiliriz.

Model Y’nin teslimatlarına Şubat ayı itibariyle başlanacağı duyuruldu. Böylelikle Model Y, Tesla’nın planlanandan önce teslimata sunulabilen ilk aracı olacak. ABD’de bulunan müşteriler, Şubat ayıyla bilirkte ilk teslimatlara sahip olabilecek.

İlk olarak çift motorlu model için sipariş verne müşterilere teslimatlar başlayacak. Mart ve Nisan aylarında ise uzun menzilli ve dört çekişli model için teslimatlar devam edecek. Genel takvime göre ise üçüncü çeyrekte, Model Y’nin teslimatları tamamlanacak.

Model 3 üretiminde birçok sorun yaşayan ve araçlarını üretime yetiştiremeyen Tesla, Model Y ile başarılı bir süreç geçiriyor diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>