Techinside Google News
Techinside Google News

Modernizasyonda güvenlik hem engel hem teşviktir

Bir IBM anketine göre, hükümet BT karar alıcılarının dörtte üçü eski sistemlerden buluta veri taşımayı ve yönetmeyi bir zorluk olarak belirtiyor.
- Advertisement -

Bir IBM anketine göre, hükümet BT karar alıcılarının dörtte üçü eski sistemlerden buluta veri taşımayı ve yönetmeyi bir zorluk olarak belirtiyor. Ancak katılımcıların yüzde 60′ı verimliliği ve güvenliği artırmak için BT altyapısını modernleştirmenin önemli olduğunu düşünüyor.

Ankete katılanların yarısı performans sorunlarını buluta geçişin önündeki bir engel olarak belirtti. Yüzde 38’i kullanıcıların yeni sistemler konusunda eğitiminin modernizasyonu yavaşlattığını söyledi ve yüzde 26’sı bir endişe kaynağı olarak bant genişliği maliyetlerini suçladı. Morning Consult, IBM adına 500’den fazla devlet BT karar vericisinden yanıt topladı.

SAIC Dijital Dönüşüm ve BT Modernizasyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sanjay Sardarİ “Plansız, bu konuda nasıl ilerlemek istediklerini anlamadan işe girişmek başarısızlıklara yol açar ve bu da insanların modernleşmek istememesine yol açar” dedi.

Sardar’a göre modernizasyon sürekli bir süreçtir. Kuruluşlar, ek teknik borç almadıklarından ve güvenliği ön planda  tutmadıklarından emin olmak için ilerlemeyi sürekli olarak yeniden değerlendirmek zorunda kalacaklar. Sardar’a göre, sürekli olarak modernize olan şirketler daha fazla istikrar elde ediyor ve yolun aşağısındaki eski sistemlere takılıp kalma olasılıkları daha düşük.

Bir modernizasyon planı, misyon sonuçları, beklentiler, kuruluşun neden modernize etmeye karar verdiği ve kuruluşun başarılı olması için hangi kaynaklara ihtiyacı olduğu gibi noktaları içerir. BIAS Corp’un CTO’su Eddie Ambler’e göre, silolu iletişimler, belirsiz hedefler, gerekli beceri setlerindeki boşluklar veya satın almanın sağlanamaması nedeniyle kuruluşlar modernleşme konusunda başarısız olabilir. BT liderliğinden gelen net iletişim, şirketlerin bu engellerin üstesinden gelmesine yardımcı olabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:05:09

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir