Moovit 50 milyon dolar yatırım aldı!

0

Moovit bugün Intel Capital önderliğinde 50 milyon dolarlık D Serisi yatırım turunu kapattığını açıkladı. Sequoia, BMW iVentures, NGP, Ashton Kutcher’s Sound Ventures, BRM, Gemini, Vaizra, Vintage ve yeni eklenen Hanaco da dahil olmak üzere Moovit’in daha önceki tüm yatırımcıları yer aldı.

Ücretsiz Moovit uygulaması, 80 ülkede 2000’den fazla şehirde 120 milyondan fazla kullanıcıya kapsamlı toplu taşıma bilgileri sağlıyor. Şirket günde bir milyardan fazla veri noktası üretiyor. Moovit, belediyelerin ve toplu taşıma operatörlerinin ulaşım ağlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için bu verilerden Smart Transit Suite ‘i oluşturdu.

Intel Başkan Yardımcısı gözlemci olarak katılacak

Intel’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobileye’nin CEO / CTO’su Profesör Amnon Shashua Moovit’in Yönetim Kurulu’na gözlemci olarak katılacak.

Moovit Kurucu Ortağı ve CEO’su Nir Erez, şirketin bu fonları her şehir içi yolculuğun bir parçası olma misyonuna devam etmek için kullanacağını açıkladı. Bu, küresel satış ekibinin genişletilmesi, kullanıcıların büyümesini desteklemek için ürünlerinin geliştirilmesi, ve Mobility as a Service (MaaS) platformuna yatırım yapılmasını kapsıyor.

Erez, “Moovit, 2021 yılına kadar 1 milyar kullanıcıyı aşmayı ve kentsel hareketliliği iyileştirmek için Moovit’in veri analizlerini kullanan şehir sayısını önemli ölçüde arttırmayı umuyor” dedi. “Özellikle Mobileye ile iş birliği yapma konusunda çok heyecanlıyız. Kentsel hareketliliğin geleceğini şekillendirmek için heyecan verici bir zamanda kurulmuş sinerjik bir ilişki “dedi.

Shashua, “Otomatik sürüş, mobilite yönetim platformları ve akıllı altyapıya yaptığı önemli yatırımlarla Intel, kentsel hareketliliğin köklü dönüşümünün ön saflarında yer almaktadır” dedi. “Bu dönüşüm için kritik temel teknolojileri oluşturmak adına en yenilikçi transit şirketleri, belediyeler ve yetkili ulaşım makamlarından bazılarıyla birlikte çalışıyoruz.”

Böylece Moovit bugüne kadar 133 milyon dolar yatırım almış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>