Mozilla, Firefox reklamlarını kaldırıyor

0

Mozilla-MWC-2014-Booth
Mozilla Vakfı, Firefox internet tarayıcısını hem hızlı hem de güvenli bir tarayıcı olarak tanıtmak için uzun yıllarını harcadı ve bu çabanın sonunda kullanıcıların gönlünü kazanmayı başardı.

Kısa bir süre önce Firefox’ta açılan her sekmenin üstünde reklam göstererek gelir elde etmeye başlayan Mozilla, şimdi bu uygulamadan vazgeçme kararı aldı çünkü kullanıcılardan beklemediği kadar ağır tepki aldı.

Mozilla’nın içerikten sorumlu başkan yardımcısı Darren Herman tarafından yapılan açıklamada, Firefox’un reklam açısından büyük potansiyele sahip olduğu ancak kullanıcıların henüz buna hazır olmadığının altı çizilirken reklamverenlerin de daha az agresif ve daha az rahatsız edici bir reklam politikasını benimsemesinin gerektiği vurgulandı.

Mozilla şimdilik Firefox’ta reklamları kaldırma kararı aldı ancak kullanıcıları daha az rahatsız edecek, daha az öne çıkan ama vakfa gelir sağlayacak yeni bir reklam modeli arayışını da sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>