Techinside Google News
Techinside Google News

Mükellef, 20 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

140 binden fazla kullanıcıya hizmet veren Mükellef, aldığı yatırımla global operasyonlarını genişletmeyi ve yeni ürünler sunmayı hedefliyor.
- Advertisement -

Girişimcilerin ve işletmelerin şirket kurma süreçlerini kolaylaştıran Mükellef, Boğaziçi Ventures liderliğindeki Seri A öncesi köprü turunda APY Ventures, 3dots, Sistem Global, ANKA Ventures ve Finberg’in katılımıyla 20 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

2019 yılında kurulan Mükellef, mikro ve KOBİ ölçeğindeki işletmelere Türkiye, İngiltere, ABD ve Estonya üzerinden Avrupa Birliği’nde şirket kurma ve finansal ihtiyaçlarını tek bir platformdan yönetme imkanı sunuyor.

İstanbul, ABD ve Ankara’da ofisleri bulunan girişim, marka tescili, sanal ofis, çevrimiçi muhasebe, e-faturaya geçiş, teşvik analizi, e-ticaret entegrasyonu, yurt dışı vergi beyanı ve çevrimiçi banka hesabı açılışı gibi çeşitli hizmetler sunuyor.

Mükellef

Yerli girişim Mükellef, girişimcilerin ve işletmecilerin şirket kurma süreçlerini kolaylaştırıyor

2022’nin Nisan ayında Workhy markasıyla yurt dışına açılan Mükellef, müşteri sayısını ve gelirlerini her yıl üç kat artırmayı başardı. Şu anda 140’tan fazla ülkede 140 binden fazla kullanıcıya hizmet veren Mükellef, aldığı yeni yatırımla hem ürünlerini ve yeteneklerini geliştirmeyi hem de global pazardaki etkinliğini artırmayı planlıyor.

Yatırımın ardından görüşlerini paylaşan Mükellef’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Açıkelli, “Ülkemizden çıkardığımız hikayemizi globalleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Onlarca farklı ülkeden sahip olduğumuz müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak için ekibimizi büyüterek ürün ve teknolojiye yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Bu kapsamda, şirket kuruluşundan vergiye kadar olan süreçte sıklıkla kullanılan bir platform olma hedefimiz doğrultusunda Workhy mobil uygulamamızı da uluslararası müşterilerimizin kullanımına açarak ülke ve müşteri sayımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir