Multinet Up, MultiPOS uygulamasını tanıttı

0

Yemek kartı şirketinden ekosistem yöneticisine doğru giden yolda yaptığı teknolojik yatırımları çoğaltan Multinet Up son yatırımını duyurdu. MultiPOS uygulaması ile ödeme sistemlerinde tamamen dijital bir dünya yaratmak isteyen Multinep Up ilk adımını böylece atmış oldu. 

Multinet Up’tan MultiPOS uygulaması

İçinde 200 binin üzerinde kurumun yer aldığı bir ekosistemi yöneten Multinet Up, son yatırımını duyurdu. POS cihazlarını ortadan kaldıran bu hamle ile ödemeler iki akıllı telefon arasına sığdırılıyor. 

MultiPOS ile fatura kesimi, gün sonu alımı, slip gönderimi, ödeme iptali gibi işlemlerin tamamı mümkün. Üye iş yerleri, yaptıkları tüm işlemleri dijital ortamda saklayıp ihtiyaç duyduklarında geriye dönük inceleme yapabiliyorlar. Şu an sahada 2000 adet MultiPOS kullanımı mevcut. Yıl sonuna kadar ulaşılması planlanan adet 5500; şirketin 2020 hedefi ise 15.000’i geçmek.

Multinep Up’ın aynı zamanda kullanıcı deneyimini öne çıkaran MultiPay isminde bir uygulaması da bulunuyor. Böylece, MultiNet kart sahipleri bu mobil cüzdan ile tüm kart ve bakiye işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 

Kartı cüzdana eklemek için yalnızca fotoğrafını çekmek de yeterli oluyor. 

Mobil cüzdan MultiPay’in içinden QR kod ile ödeme yapmak da mümkün. Sahadaki tüm POS’lar QR kod ile ödemeyi destekliyor. Multipay’in bugüne kadar indirilme (download) sayısı 1.4 milyon. MultiNet kart kullanıcılarının yüzde 75’i MultiPay kullanıyor.

Multinet Up‘ın bünyesinde ayrıca iPara isimli bir başka teknoloji markası da bulunuyor. iPara, e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu ve ihtiyaçlarına yönelik toplu satın alma gücü sunuyor. 

Türkiye’de 5 şehirde pilot uygulama olarak başlayan iş birliği sayesinde Çinli turistler, kendi ülkelerinde çok yaygın kullandıkları Alipay cüzdanıyla Türkiye’de ödeme yapabiliyorlar. Multinet Up, her yıl Türkiye’ye gelen 400 binden fazla Çinli turiste, anlaşmalı üye iş yerlerinde ve Dorak Holding noktalarında dünyanın en büyük mobil ödeme platformu Alipay’i kullanma ve QR kodla ödeme imkânı sağlıyor.

Multinet Up WhatsApp’a geçti

Multinet Up’ın bir diğer yeniliği de WhatsApp’a geçmesi. Artık WhatsApp iletişim hattı ile tüm kart kullanıcıları, kurumsal müşteriler ve üye iş yerleri iletişime geçebiliyor.

Multinet Up WhatsApp Müşteri Hizmetleri, “444 87 36” numaralı Whatsapp iletişim hattı üzerinden 08.00-22.00 saatlerinde hizmet verecek.

Multinet Up ile ilgili açıklamalar yapan Multinet Up CEO’su Demirhan ŞENER şunları söyledi:

“Bugüne kadar OSAP, Parantez, iPara, SCS, ininal, OfisPaneli, Gastroclub olmak üzere 7 startup’a yatırım yaptık. Yakın zamanda ise sektörün ilk mobil pos uygulaması olan MultiPOS’u devreye soktuk. Bugün, Türkiye fintech dünyasında banka dışı ödeme sistemine sahip tek şirketiz. Yıllık gerçekleşen işlem sayımız 170 milyon. Dünya devi AliBaba’nın ödeme sistemi Alipay, Türkiye’de fintech iş birliği kapsamında Multinet ve ininal’ı tercih etti. İlklerimiz ve yeniliklerimiz devam ediyor. Multinet Up olarak 20 yıldır finansal teknolojiler sektöründe dijital dönüşüme öncülük etmenin ve tüm paydaşlarımıza örnek olmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm bunları teknolojiye verdiğimiz öneme borçluyuz. Bundan sonra da teknolojimiz, alt yapımız, birleştirici gücümüz ve yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. 5 yıl içinde dünyanın sayılı fintech oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>