Musk App Store ücretlerini eleştirdi

0

Musk App Store

Musk App Store ücretleri hakkında ‘küresel vergi’ nitelendirmesinde bulundu. Musk, Epic Games’i savunan ifadeler kullandı.

Musk App Store ücretleri ile ilgili tweet attı

Elon Musk, App Store davasında Epic Games’in tarafını tutmaya devam ediyor. Tesla CEO’su, Apple’ın Mağaza ücretlerini “İnternet üzerinde fiili bir küresel vergi” olarak nitelendiren bir tweet atarak tartışmaları alevlendirdi.

Apple, memnun olmayan geliştiricilerin ürünlerini iOS’ta Android’e veya mobil web’e taşıyabileceklerini açıkça savundu. Ancak Epic Games ve diğerleri, Apple’ın uygulamalar üzerindeki hakimiyetinin tekel yönetimden başka bir şey olmadığını iddia ediyor. Popüler tartışmalara taraf olmasıyla bilinen Musk ise Epic Games tarafını tutarak, Apple’ı eleştiriyor.

Musk’ın yeni bir gelişme yokken bu konuda neden görüş belirttiği ise bilinmiyor. Ancak Apple’ın iş planını küresel fiili vergi olarak nitelendirmesinin, şirketi zor durumda bıraktığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>