Musk Dogecoin satmadığını açıkladı

0

Musk Dogecoin

Musk Dogecoin para birimi hakkında yeni bir açıklama yaptı. Musk, Dogecoin satmadığını ve satmayacağını söyledi.

Musk Dogecoin yatırımlarını koruyacağını söyledi

Tesla Inc İcra Kurulu Başkanı ve kripto para destekçisi Elon Musk yaptığı açıklamada, dogecoin hisselerinin hiçbirini satmadığını ve satmayacağını söyledi.

Musk, “Saturday Night Live” komedi skeç TV şovundaki konuk-sunucu reklamı sırasında dogecoin’i bir “koşuşturma” olarak nitelendirdi ve fiyatların düşmesine neden oldu. Musk paylaştığı bir tweette “Evet, hiç Doge satmadım ve satmayacağım” dedi. Doge hisselerinin hiçbirini asla satmayacağını ve kendisinin “nihai hodler” olduğunu iddia etti.

Dogecoin ile ilgili tweetleri, bir zamanlar belirsiz olan dijital para birimini spekülasyon haline dönüştürdü.

Musk, bu yıl Twitter’da kripto para birimleri hakkında çok sayıda yorum yayınlayarak fiyatların çok hızlı değişmesine neden oldu. Tesla’nın artık araba satın alımları için Bitcoin kabul etmeyeceğini söylemesiyle, Bitcoin ve diğer para birimleri dip yaptı. Hatta bazı yatırımcılar Musk’ı spekülasyon yaptığı için şikayet edildi.

Dogecoin şu anda 0,405 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>