Techinside Google News
Techinside Google News

Musk hisse satışlarına devam ediyor

Musk hisse satışlarına daha önce duyurduğu şekilde devam ediyor. Musk, son olarak 1.2 milyar dolalık hisse satışı yaptı.

Musk hisse satışlarına daha önce duyurduğu şekilde devam ediyor. Musk, son olarak 1.2 milyar dolalık hisse satışı yaptı.

Musk hisse satışlarını sürdürüyor

Tesla CEO’su Elon Musk, bu hafta elektrikli otomobil şirketindeki toplam 6.9 milyar dolarlık hisseyi sattı. Yayınlanan bir ABD menkul kıymetler dosyasına göre milyarder, hisse senedi işlemlerinin en sonuncusu olan işlemde 1.2 milyon hisseyi 1.2 milyar dolardan yüksek bir değerle sattı.

- Advertisement -

Dünyanın en zengin insanı ve Tesla’nın en büyük hissedarı Musk, yüzde 10 hissesini satacağını Twitter’sda duyurmuştu. Ancak Musk’ın sattığı hisse miktarı 1.7 milyonun altında kaldı. Musk bunu taahhüt olarak gösteriyor ve daha fazla hisse satacağını beliriyor.

Tesla Inc’in hisseleri yüzde 2,8 düşüşle 1.033 dolar seviyesinden kapandı ve 11 haftalık galibiyet serisini sonlandırdı. Hisseler, Ekim ayındaki keskin rallinin ardından bu yıl yüzde 46’dan fazla arttı.

Şirketin 2003 yılında kurulmasından bu yana Musk’ın bu büyüklükteki bir hisseyi ilk kez nakde çevirdiği hisse senedi satışları, sermaye piyasası standartlarına göre çok büyüktü ve çoğu şirketin halka arzlarını gölgede bıraktı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir