Musk kişisel servetini açıkladı

0

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyetinin sorusu sonrasında Musk kişisel servetini açıkladı.

Musk kişisel servetini net olarak bilmiyor

Tayland’da 12 çocuğun bir mağarada mahsur kalması sonrasında Elon Musk ve ekibi uzaktan kontrol edilebilen bir denizaltı ile çocukları kurtarmaya çalışmıştı. Ancak bu girişim başarısızlıkla sonuçlanmış ve dalgıç Unsworth, bu denizaltı hakkında hiçbir işe yaramaz ifadesini kullanmıştı.

Bu açıklama sonrasında Musk ve Unsworth arasında gerginlik yaşanmış ve Musk, Unsworth’unpedofili olduğuna yönelik tweet atmıştı. Bu tweet sonrasında iki taraf mahkemelik oldu ve Musk özür diledi.

Özür dilenmesine rağmen devam eden duruşmada, Musk ve Unsworth bir kez daha hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, Musk’a kişisel servetinin ne kadar olduğunu sorduğunda ise bu konuda net bir bilgisinin olmadığını söyledi. Mahkeme heyetinin 20 milyar dolara yakın mıdır diye sorduğunda ise Musk yaklaşık olarak civardadır cevabını vardı.

Henüz bir karar çıkmayan bu duruşma, Musk’ın başını bir süre daha ağrıtacak gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>