Musk Robotaxi hakkında konuştu

0

Musk Robotaxi

Dünyanın önde gelen isimlerinden Musk Robotaxi projesi hakkında konuştu. Musk, yasal süreci beklediklerini söyledi.

Musk Robotaxi için detayları paylaştı

Tesla CEO’su Elon Musk, bir süredir merakla beklenen Robotaxi projesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Musk, Robotaxi konusundaki son detayları paylaştı.

Tesla, bir süredir yüzde 100 elektrikli otonom araçlarla taksi taşımacılığı üzerinde çalışmalarını yürütmekteydi. Tesla, uzun süren çalışmaların ardından Robotaxi projesi için hazırlıklarını tamamladı. Bu konuda bilgiler paylaşan Musk, kendi taraflarında her şeyin planlandığı gibi gittiğini söyledi. Ancak yasal izimler konusunda halen büyük bir muamma olduğun belirtti.

Dolayısıyla Robotaxi projesi teknik açıdan hazır duruma gelse bile bu konuda biraz daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.

Robotaxi sisteminde Tesla sahipleri, araçlarını diğer kişilerin kullanımına sunarak taksi hizmeti verebilecekler. Bu hizmet sayesinde kişiler gelir de elde edebilecekler. Ancak bu sistemin hayata geçmesi için bir süre daha bekleyecek. Ayrıca ulaşım hizmeti platformlarının bu konuda tepki vermesi de sürpriz olmayacak.

Musk, Tesla araç sahiplerinin Robotaxi ile yılda 30 bin dolara kadar brüt gelir elde edebileceğini söylemişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>