Musk solunum cihazı üretecek mi?

0

Musk solunum cihazı

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Elon Musk solunum cihazı üretimi için açıklamada bulundu. Musk açıklamayı, kendi Twitter hesabı üzerinden yaptı.

Musk solunum cihazı üretecek mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok fabrikada üretim politikası değişikliğe uğradı. Televizyon gibi teknolojik cihaz üretimi yapan fabrikalar bile maske, eldiven gibi tıbbi ekipmanlar üretmek için dönüşüme uğradı.

Bu konuda benzer bir hamle de Elon Musk’tan gelecek gibi görünüyor. Tesla ve Space X şirketlerinin CEO’su olan Elon Musk, yine ilginç açıklamalarda bulundu. Musk’ın bir takipçisi Twitter hesabı üzerinden Musk’ı etiketleyerek, fabrikalarını en kısa sürede solunum cihaza üretmek için kullanmaya başlamalarını, kendisinin Tesla sahibi olduğunu ve bu konuda aptallık edilememesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk ise takipçisine hangi hastanelerde stok sorunu yaşandığını sordu. Bu sorunun ardından birçok takipçisi Musk’ı etiketleyerek İtalya örneğini de vererek solunum cihazı üretmesi yönünde geri bildirimde bulundu.

Koronavirüs sürecinde solunum cihazları büyük bir öneme sahip. Doğrudan solunumu güçleştiren kroonavirüsün kontrol ve tedavi sürecinde solunum cihazlarına yoğun bir şekilde ihtiyaç duyuluyor. İtalya’da da solunum cihazları konusunda yaşanan stok sorununun, ölümlerde önemli bir paya sahip olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>