Musk Starlink için tarih verdi

0

Musk Starlink

Paylaştığı bir tweet ile Musk Starlink için tarih verdi. Starlink, uygu internet hizmetinin Ekim ayında kullanılmasını istiyor.

Musk Starlink için açıklama yaptı

Elon Musk, Twitter hesabından Starlink’in “gelecek ay” betadan çıkması gerektiğini söyledi. Teorik olarak, normalden daha hızlı hizmeti daha fazla ülkede veya en azından dahil olan beta testi damgas olmadan kullanabilirsiniz.

Şirket, Eylül ayına kadar dünya çapında tam kapsama almayı hedeflemişti. Bugüne kadar, beta, Avustralya, Şili ve Yeni Zelanda gibi dikkate değer istisnalar dışında, büyük ölçüde Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgeleriyle kullanıma geçti. Planlanan genişlemeler şu ana kadar Meksika ve Japonya ile sınırlı, ancak SpaceX Filipinler ve Güney Afrika gibi ülkelerde kayıtlı yan kuruluşlara sahip.

SpaceX, Ağustos sonu itibariyle 100.000 Starlink terminali sevk ettiğini, ancak beta etiketi ortadan kalktıkça ve daha fazla ülkenin erişimi için bu sayının artacağını söyledi. Uydu hizmeti yeni olmaktan uzak olsa da, Starlink’in yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi, geleneksel internet erişiminin kullanılamadığı veya pratik olamayacak kadar yavaş olduğu kırsal alanlarda ve gelişmekte olan ülkelerde geniş bant açığını kapatmaya yardımcı olabilir. Musk ve şirketlerinin, teknik engeller ve diğer pratik gerçekler nedeniyle aksayan projeler için iyimser bir takvim geçmişi var.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>