Musk üniversite hayatı hakkında konuştu

0

Musk üniversite

Dönem dönem çarpıcı açıklamalara imza atan Elon Musk üniversiteler hakkında konuştu. Musk, üniversitelerin öğrenme değil, eğlenme yeri olduğunu söyledi.

Musk üniversite hayatı hakkında ne düşünüyor?

Kariyer planlaması konusunda aslında büyük bir payı bulunan üniversite eğitimi, tekonloji ve iş süreçlerindeki dönüşümle farklı bir noktada konumlandırabiliyor. Bunun en iyi örnekleri arasında ise Musk’ın düşünceleri yer alıyor.

Tesla için yazılımcı ve donanım geliştirme konularında iş alımları açan Musk, bu alımlarda başvuracak kişiler için üniversite mezuniyet şartı aramıyor. Satellite 2020 konferansına katılan Elon Musk, üniversiteler hakkında neler düşündüğünü bu konferansta açıkladı. Musk bir şeyler öğrenmek için koleje ihtiyaç olmadığını, bilginin ücretsiz bir şey olduğunu söyledi. Musk ayrıca üniversitenin, bitirilmesi gereken ‘sinir bozucu bir ödev’ olduğunu da söyledi.

Musk, üniversitelerin öğrenmek için değil, eğlenmek ve ev işlerini yapabileceğinizi göstermek için var olduğunu söyledi. Bu nedenle işe alım süreçlerinde üniversite mezunu olmak gibi bir zorunluluk koymadıklarını belirtti.

Musk; Musk; Bill Gates, Steve Jobs ve Larry Ellison gibi üniversiteyi bırakmış olmalarına hayranlık duyduğunu da söyledi. Ancak bu durumun istisnai bir yetenek olabileceğini ve bunu kanıt olarak göstermek istemediğini de söyledi. Musk konuşmasını, Shakespeare’in muhtemelen üniversiteye gitmediğini söyleyerek bitirdi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>