Musk’ın Miami tünel planları kavga çıkardı

0

Elon Musk’ın, Miami’deki trafik sıkışıklığını önlemek ve hava kirliliğini azaltmak için özellikle kamyon trafiğinin bir kısmını yer altına almak için yerel yöneticilerle görüştüklerini açıklaması ülkede tartışma yarattı.

Miami’den Musk’a ekmek çıkar mı?

Boring Company ile Miami’nin altında uzun otoyol tünellerinin açılmasının planlandığı proje teoride mantıklı gibi görünse de yer bilimciler Miami’nin coğrafi yapısının bu dev tünellere izin vermeyeceğini savunuyorlar.

Şehrin altında dev su birikintileri olduğunu anlatan yer bilimciler, bu tünellerin kazılabilmesi için bu devasa su rezervlerinin boşaltılmasının gerekeceği ve hatta yer altı göletlerinin tam sınırları ve yaratığı mukavemet bilinemeyeceği için kazım ekibinde kazayla büyük kayıplar yaşanabileceği hatırlatılıyor.

Ayrıca çok büyük maliyetlerle bu su kütlelerinin boşaltılması mümkün olsa da, oluşan boşluk nedeniyle üstteki şehir bölgesinde devasa obrukların oluşması tehlikesi bulunuyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>