Müşteri veri platformları siber suçla mücadeleye adım atıyor

0

Müşteri veri platformları

Müşterilerin ihtiyaçlarını anlamak, ticaretin başlangıcından bu yana işletmeler için bir zorluk olmuştur. En azından Covid kısıtlamaları, dijital işlemlere yönelik artan isteklerini açıkça ortaya koydu. Ancak bu değişim, şirketlerin artık mevcut müşteri ilişkileri yönetimi yazılımını çok kanallı çevrimiçi etkileşimleri yönetebilecek bir şeyle değiştirmesi gerektiği anlamına geliyor.

Birçok şirket, mevcut sistemlerini sosyal medya, şirket web siteleri, e-posta ve metin mesajları dahil olmak üzere herhangi bir “temas noktasından” otomatik olarak veri toplamalarına olanak tanıyan müşteri veri platformlarıyla değiştirmeyi veya tamamlamayı seçmiş durumda.

Bu durum Levi’s, IBM ve Fox dahil 20.000’den fazla işletme tarafından kullanılan Twilio Segment gibi platformların yükselişine yol açtı.

Şirketlere tek bir müşteri verisi havuzu sunan bu platformlar, şirketlerin müşterilerini anlamalarına, yenilerini edinmelerine ve kişiselleştirilmiş pazarlama yapmalarına yardımcı olmak için yapay zeka ve veri analitiği kullanıyor.

Araştırma şirketi IDC’de Avrupa kurumsal araştırma başkan yardımcısı Duncan Brown, “Tüm verilerinizi tek bir yere koyarsanız, bu siber suçlular, ekonomik bozulma veya para kazanma için hırsızlık için çok kazançlı bir hedef haline gelir” diyor. Ayrıca yazılım şirketi Sophos’un araştırmasına göre, fidye yazılımı artık perakendecilere karşı giderek daha fazla kullanılıyor.

Danışmanlık firması 451 Research’te müşteri deneyimi konusunda araştırma direktörü Sheryl Kingstone: Birçok şirket, tüm müşteri verilerinin nerede olduğunu bile bilmiyor” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>