Techinside Google News
Techinside Google News

Müşterisi olmayan kadından 1000 dolar isteyen GSM şirketi!

GSM şirketlerinin müşterilerini mağdur ettikleri olaylar dünya çapında artık sıradan bir haber haline dönüşmüşken, Amerikalı Comcast bu konuda kendini aşarak, hiç müşterisi olmamış ve Comcast’ın hizmet bile vermediği bir bölgede yaşayan kadına çıkardığı 1000 dolarlık faturayla müşterilerini mağdur eden GSM şirketleri listesinde zirveye oturmayı başardı.

Bir şirket gelip sizden 1000 dolar isterse

ABD’de Kuzey Dakota’da yaşayan bir kadın, kredi kartından çekilen 1000 dolarlık Comcast faturasını gördüğünde olaya anlam veremedi. Yerel medya olayın peşine düştüğünde ise konunun ne kadar “acayip” olduğu ortaya çıktı. Mağdur kadının kredi kartı bilgileri çalınmış ve Comcast ile bu kredi kartı üzerinden işlem yapılmıştı.

- Advertisement -

Ancak işin ilginç yanı, Comcast’ın kredi kartı bilgileri üzerinden giderek kadın adına kendi kendilerine hesap açmış olmasıydı. Ardından da şirket kendi kendine açtığı müşteri hesabına faturalar göndermeye başlamıştı. Ancak kadının yaşadığı bölgede Comcast servisinin bulunmaması bile şirketin fatura çıkartıp borç yazmasını engelleyememişti.

Olay medyaya yansıdıktan sonra Comcast’ın borç iddiasından vazgeçerek kadının mağduriyetinin giderdiğinin altı çiziliyor ancak bu durum yaşanan olayın GSM dünyasında bir örnek vaka olarak tarihe geçmesini engellemiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir