Müzisyen Akon blockchain merkezi kuruyor

0

Akon blockchain merkezi

Ünlü müzisyen Akon blockchain merkezi kuruyor. Kenya’da kurulacak olan bu blockchain merkeziyle istihdam sağlanması da amaçlanıyor.

Akon blockchain merkezi için çalışıyor

Blockchain ve kripto para sektörü, ünlüler dünyasından da birçok kişi tarafından ilgi görüyor. Özellikle de müzisyenler, yatırım yapmak ve yeniliklerden geri kalmamak için kripto para ve blockchain sektörü için girişimlerde bulunuyor.

Ünlü müzisyen Akon da nu isimlerden bir tanesi. Akon, Kenya’da Kenyan Opportunity Hub isimli yeni bir girişim kuruyor. Bu girişim, Effect AI ortaklığı ile 2020 yılının son çeyreğinde faaliyete geçecek. Girişim, Akon Vakfı tarafından da desteklenecek.

Müzisyen Akon, Kenya’daki blockchain merkezi ile vatandaşların yapay zeka ve blockchain ile ilgili eğitimlere erişebilmesini hedefliyor. Bu nitelikli eğitimlerle, bölgedeki iş olanaklarının artırılması da hedefleniyor.

Akon’un Afrika kıtasındaki kripto paralar ve blockchain ile ilgili girişimleri bununla da sınırlı değil. Akon, Senegal’de bir kripto para şehri inşa etmeyi de planlıyor. Bu şehirdeki vatandaşlara yüzde 100 kripto para tabanlı şehir garantisi vaat ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>