My Health Record uygulaması için tarih verildi

0

My Health Record uygulaması

My Health Record uygulaması için yeni tarih verildi. 2022 yılında uygulamanın kullanıma sunulacağı belirtildi.

My Health Record uygulaması 2022 yılında kullanımda oalcak

Avustralya Dijital Sağlık Ajansı (ADHA), My Health Record mobil uygulamasının geliştirilmesi için Chamonix BT Yönetim Danışmanlığı ile bir sözleşme imzaladı. 2,1 milyon Avustralya Doları değerindeki sözleşme, Chamonix IT’nin My Health Record hesap sahiplerine hasta, klinik ve laboratuvar kayıtlarını görüntüleme olanağı veren yeni bir mobil uygulama geliştirmesi için yapıldı.

Anlaşmanın bir parçası olarak ADHA, My Health Record uygulamasının dayanacağı sağlık kaydı uygulaması Healthi için Chamonix’in IP haklarını da aldı. Healthi, sağlık kaydı hizmetleri sunar ve My Health Record’a bağlanan ilk üçüncü taraf uygulaması oldu.

ADHA temsilcileri, My Health Record uygulamasının, özellikle COVID-19 güçlendiriciler hakkında bildirimler sağlayarak ve dijital aşı sertifikalarına erişim sağlayarak Healthi’den birkaç yönden farklı olacağını söyledi. ADHA, uygulamada mevcut olacak diğer bilgilerin genel aşılama geçmişi beyanları, hastane taburcu özetleri, gelişmiş bakım direktifleri, ilaçlar ve alerjiler olacağını söyledi. ADHA yaptığı açıklamada: “My Health Record, 10 Avustralyalıdan yaklaşık dokuzu ile ulusal bir veri kümesine sahip tek benzersiz yerdir. My Health Record uygulamasıyla, artık buna, esasen kendi yaşamlarında alışık oldukları şekilde erişmenin daha kolay bir yoluna sahip olacaklar” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>