Myriota uydu ve IoT çözümü sunuyor

0

uydu ve IoT

Myriota uydu ve IoT bağlantısına yönelik bir çözüm sunduğunu duyurdu. Yapılan açıklamaya göre daha az maliyetle daha uzun ömürlü bağlantı sağlanarak ticari işletmelere IoT çözümleri sunulabilecek. Yeni çözüm özellikle GPS verileri transferinde avantaj sağlıyor.

Uydu ve IoT alanında yenilik

Nesnelerin internet (IoT) alanında bir teknoloji startup’ı olan Myriota ölçek, pil ömrü, bağlantı ve maliyet gibi uydu bağlantı zorluklarını çözdüğünü iddia ediyor. Myriota, gelecek yıl piyasaya sürülecek olan ticari ürünüyle geleneksel uydu çözümlerin ötesine geçtiğini belirtiyor. Şirket yöneticileri, daha düşük maliyet ve daha uzun pil ömrüyle IoT cihazlarını düşük yörünge uyduları ile bağlayacaklarını söyledi

Güney Avustralya’da bulunan Myriota, verici bir ürün için araştırma ve geliştirme üzerine yedi yıl çalıştı ve bu alanda 17 patent aldı. Şirket, 2018 yılında IoT için ticari “direkt-yörünge bağlantı çözümü” başlatmayı planlıyor.

Myriota’nın yeni nesil teknolojisi, iki adet AA pil kullanan IoT cihazlarının dört yıl boyunca aralıksız çalışmasını sağlıyor ve 10 kat daha düşük maliyetle üretilebiliyor. IoT cihazın özellikle gemilerde ve GPS bağlantısı gerektiren yerlerde kullanılabileceği belirtiliyor. Nano uydularla çalışan ve ticari işletmeler için geliştirilen bu cihazın, güvenlik önlemlerini artırmaya yönelik çalışmalar sürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>