Mystik ile kaset çalar kullanmaya hazır mısınız?

0

Mystik ile kaset çalar

Bir dönemin popüler müzik dinleme cihazı olan kaset çalarla hayatımıza yeniden girecek gibi görünüyor. Mystik projesi ile kaset çalar teknolojisi yeniden hayatımıza girecek.

Mystik ile kaset çalar deneyimi

Kaset çalarlar bir dönemin en popüler müzik dinleme cihazıydı. Ancak bilgisayar ve telefonların yaygınlaşması YoTube, Spotify ve Apple Music gibi platformların hayatımıza girmesi kaset çalarları tarihe gömmüştü.

Geçtiğimiz yıl Kickstarter’da destek toplamaya başlayan ve hayata geçirilen Nimm projesi, kaset çalar sektöründe yeniden bir hareketlenme yaşamasını sağladı. Bu kez Mystik isimli bir kasetçalar projesi, Kickstarter üzerinden destek aramaya başladı.

Mystik’i öne çıkaran en önemli özellik ise yeni nesil müzik çalar konseptini kaset çalarlarla birleştirmesi. Ses mühendisleri tarafından geliştirilen Mystik için özel bir elektronik devre kartı tasarlanmış. Mystik  şarj edilebilir bataryaya, 3.5 mmm jack girişince ve Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip.

Geliştiriciler 71 euro bağış karşılığında, Mystik kaset çaları müşterileriyle buluşturuyor. Gerekli bağışın toplanmasının ardından Mystik’in 99 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacağı ve Eylül ayında yüksek hacimli üretimlerin başlaması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>