Nakliyede blockchain kullanılacak

0

nakliyede blockchain

Tesla gibi devlerin yer aldığı projeyle, nakliyede blockchain kullanılacak. Böylelikle onaylar daha hızlı alınabilecek ve dökümantasyon azalacak.

Tesla gibi devlerden nakliyede blockchain projesi

Günümüzde teknoloji birçok alanda yeni bir dönemi başlatsa da nakliye alanında çoğunlukla geleneksel yöntemler kullanılmaya devam ediyor. Hong Kong merkezli CargoSmart bu konuda yenilikçi bir projeye imza atıyor.

CargoSmart’ın yanı sıra Tesla, Cosco ve Şangay Uluslararası Liman Grubu’nun (SIPG) da yer aldığı projeyle, nakliye süreçlerinde blockchain kullanımına başlanıyor. Böylelikle nakliyede dökümantasyon sürecinde dijitalleşme yaşanacak. Alıcı ve sevkiyat acentesi doğrulama adımlarını azaltarak, daha hızlı aksiyon kararı alabilecek. Blockchain ile küresel tedarik zincirinde dijitalleşme yaşanacak ve süreçler daha hızlı ve daha verimli bir şekilde ilerleyecek.

Aslında 2019 Aralık ayında ilk adımları atılan bu projeyle rabdevu tarihi, yük çıkışı, yük takibi gibi işlemler kolaylıkla yapılacak. Dökümantasyon ve yazışmaların azalması, güvenilirliğin sağlanmasıyla da nakliye maliyetlerinde önemli bir azalma yaşanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>