NASA reklam mı alacak?

0

NASA gelecekteki pahalı görevleri finanse etmek için dev şirketlerden reklam almayı tartışıyor. Ya da örneğin Uzay İstasyonu’ndan canlı yayın yaptığı sırada astronotların taktığı saatten giydiği tişörte kadar, ürün ve marka yerleştirmesi yapması da gündeme gelebilir.

Parayı veren düdüğü çalacak mı?

Böylece gelirlerini artırmayı hedefleyen NASA’nın daha yüksek bütçeli operasyonlara hazırlanması bekleniyor. NASA’nın reklam alma fikri henüz teori aşamasında bulunuyor ancak NASA yönetim kurulunun bu konuda hazırlanmış raporu önümüzdeki bir kaç ay içinde görüşeceği vurgulanıyor.

NASA eğer görevleri sırasında reklam almaya karar verirse bu NASA’nın tarihi boyunca yaşanmış en sert politika değişikliği olabilir zira kurum bugüne kadar görevlerinde veya medya yayınları sırasında özel bir kurumu veya ürünü öne çıkarmamak için özel çaba sarf eden çok dikkatli bir politika benimsemişti. Reklam alan bir NASA’nın ise artık astronotlarını dizi oyuncuları gibi promote ettiği ve görevlerinde reklam veren şirketlerin ürünlerini kullanmak zorunda olduğu bir sürece girmesi kaçınılmaz olacak.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>