NASA VR ve AR teknolojisi kullanacak

0

NASA VR ve AR

NASA VR ve AR teknolojisini kullanacağı yeni bir strateji üzerinde çalışıyor. NASA, sanal ve artırılmış gerçekliği uzayı incelemek için kullanacak.

NASA VR ve AR için çalışıyor

Hayatımıza büyük umutlarla giren sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri, günümüzde oyun ve eğitim sektörünün dışına pek çıkamadı. Ancak NASA, bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini daha önce astronot eğitimleri için kullanan NASA, bu stratejiyi bir adım öteye taşıyacak. NASA mühendislerinden Tom Grubb, VR ve AR teknolojisini artık uzayı incelemek için kullanacaklarını söyledi.

Uzaydan elde ettikleri verileri görselleştirme için sanal ortama işleyeceklerini söyleyen Tom Grubb, bu sayede uzay inceleme çalışmalarının daha pratik ve daha başarılı bir şekilde yapılabileceğini belirtti.

Şu anda geliştirme çalışmaları devam eden VR ve AR yazılımları halka açık bir şekilde paylaşılacak.

Tom Grubb, yazılım aracılığıyla çevre ufak değişikliklerin bile yapılabileceğini, VR ve AR teknolojisinin inceleme çalışmalarını daha başarılı hale getireceğini söyledi.

NASA’nın bu alandaki yeni stratejisi, uzay ve çevre alanında çalışma yapan diğer şirketlere de ilham olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>