NASA’nın 480 milyon dolarlık projesi CSC’nin oldu

0

s-9b8e2a2743ceb482be6b60bd9b4bc461b754dd31Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Paylaşılan Hizmetler Merkezi’ne (Shared Services Center) kurumsal, idari ve teknik destek hizmetleri almak üzere CSC ile anlaşma imzaladı. 480 milyon dolar değerindeki anlaşma, sekiz yıllık bir dönemi kapsıyor.

Mississippi eyaletindeki Stennis Uzay Merkezi’nde bulunan Paylaşılan Hizmetler Merkezi, tüm NASA merkezlerinin finansal yönetim, insan kaynakları, bilişim teknolojisi ve kurumsal hizmetler gibi faaliyetlerini yürütüyor. Anlaşma ile bu faaliyetlerin yürütülmesine ilişkin sorumluluk, yeni nesil BT servis ve çözümlerinde küresel lider CSC tarafından üstleniliyor.

CSC ve NASA arasındaki işbirliği 1961 yılına dek uzanıyor. NASA’ya geniş bir yelpazede farklı hizmetler sunan CSC ayrıca, İklim Simülasyon Merkezi’nin süper bilgisayarlarının operasyon, bakım ve geliştirilme hizmetlerini de yürütüyor.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>