Nasıl bir ekibin parçası olarak çalışmak istersiniz?”

0

ekip-çalışması“Nasıl bir ekibin parçası olarak çalışmak isterdiniz?” sorusunun sorulduğu anket çalışmasına katılan adayların yüzde 43’ü, iş tanımlarının belli olduğu ve yapacağı işin açık ve net bir şekilde belirtildiği bir ekibin parçası olmak istiyor. Bunu yüzde 35 oy oranıyla ekipteki herkesin her işin sorumluluğunu alabildiği ve farklı alanlarda gelişmeye fırsat veren ekipler takip ederken yüzde 16’lık bir dilim oyunu kreatif odaklı, renkli çalışma ortamına sahip ve esnek çalışma saatleri bulunan ekiplerden yana kullanıyor. Satış odaklı ve net hedeflerin olduğu ekiplerde çalışmak isteyen adayların oranının ise sadece yüzde 6 olduğu gözüküyor.

Anket sonuçlarına baktığımızda, adayların dahil olmak istedikleri ekiplerde aradıkları ilk özelliğin işin tanımlama aşamasındaki anlaşılırlık ve netlik olduğunu görüyoruz. Ekip çalışmalarında iletişimin oldukça önemli olduğunu belirten Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, “Ekip elemanları arasındaki iletişim ne kadar anlaşılır, açık ve kuvvetli olursa ekip çalışmasındaki uyum da o denli yüksek olacaktır. Bu uyum şirkete zaman tasarrufunu, kaliteyi ve başarıyı beraberinde getirecektir” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>