Nereden isterseniz oradan sorun

0

Twitter_Dijitalleşen dünyada iletişimin dönüşümüne yerinde ve doğru tepkiler vermeye devam eden Boğaziçi Üniversitesi, bu kez üniversite adaylarıyla iletişimi renklendirmeyi ve kuvvetlendirmeyi amaçlıyor. Üniversite, her yıl tercih döneminde düzenlenen Tanıtım Günleri’nde bu kez adaylara birçok farklı kanal aracılığıyla ulaşabilmek amacıyla çalışmalara başladı. Facebook ve Twitter’dan #bogazicinesor hashtag’i ile gelen sorular anlık olarak cevaplanmaya devam ederken, Whatsapp ile tanıtıma dair ister birebir, ister bir grup kurarak anlık mesaj gönderebilecek; Snapchat’in görsel ve yazılı özellikleri dahilinde sorularını iletebilecekler.

Türkiye’de Snapchat hesabına sahip olan ilk üniversite
Türkiye’de resmi bir Snapchat hesabına sahip ilk üniversite olan Boğaziçi Üniversitesi, sene içerisinde olduğu gibi Tanıtım Günleri’nde de kampüs atmosferini ‘Snapchat Hikâyeler’ üzerinden kalıcı görüntü ve videolar ile aktarmaya devam edecek. Bir başka kanal olarak, yeni yeni gelişmekte olan mobil canlı yayın kanalı Periscope sayesinde adaylar, Boğaziçi Üniversitesi hesabından Tanıtım Günleri heyecanına mobil aygıtları başından da ortak olabilecekler.

Türkiye’de ve dünyada ilk kez hayata geçirilmesi planlanan bu uygulamalar kapsamında geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bölüm tanıtım sunumlarının canlı yayınları internet üzerinden adaylarla buluşacak. Adayların internet aracılığıyla tanitim.boun.edu.tr/canliyayin adresinden tüm gün izleyebilecekleri programda, sunumlar arasında öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve adaylarla yapılacak kısa röportajlara da yer verilecek. Boğaziçi Üniversitesi, sosyal medya kanalları ve canlı yayın ile sorulara açık, dolu dolu gerçekleşecek Tanıtım Günleri programıyla yeni Boğaziçilileri bekliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>