Net sıfır emisyonu için teknoloji devleri hedeflerini sürdürüyor

0

Net sıfır emisyon

Samsung Electronics, 2050 yılına kadar net sıfır emisyonu hedeflediğini ve fosil yakıtlardan uzaklaşarak 5 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

Güney Koreli şirket, bu on yılın sonuna kadar akıllı telefon, televizyon ve tüketici bölümlerinde ve 2050 yılına kadar yarı iletkenler de dahil olmak üzere tüm küresel operasyonlarda net sıfır emisyon elde etmeyi planladığını söyledi. Süreçten kaynaklanan emisyonların azaltılması da dahil olmak üzere projelere yatırım yatırılacak.

Daha önce de belirtildiği gibi Samsung, akıllı telefon, televizyon ve tüketici bölümlerinde net sıfır emisyon elde etmek için son tarih olarak 2030’u belirledi. Teknoloji devi, 2050 yılına kadar tüm küresel operasyonlarda net sıfıra ulaşmayı planlıyor. Samsung, elektronik atıkları kontrol edip geri dönüştürerek, suyu koruyarak ve kirleticileri en aza indirerek proses gazlarından kaynaklanan emisyonları azaltmayı hedefliyor.

Güney Koreli şirketin ayrıca tüketici elektroniği ve veri merkezlerindeki güç tüketimini azaltmak için yeni teknolojiler geliştirme planları var. Samsung ayrıca tedarik zincirlerinde ve lojistikte emisyonları azaltmak için uzun vadeli hedefler belirleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>