Netaş “Teknoloji Buluşması” gerçekleşti

0

Netaş CMO’su Selcan Taşkıran’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe teknoloji bloğu yazarları ve portal temsilcileri katıldı. Netaş’ın Siber Güvenlik (VoIP Güvenlik Aracı), Web RTC, Akıllı Ev ve Ofis konularında geliştirdiği teknolojilerine ait demoların sunulduğu buluşmada, Ar-Ge laboratuvarları da ziyaret edildi.

Netaş CMO’su Selcan Taşkıran “Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş olarak; teknoloji, inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla büyümeye, Türkiye adına katma değer yaratan projeler gerçekleştirmeye devam ederken, ülkemizin küresel teknoloji markası olmak hedefiyle pek çok başarılı çalışmayı da hayata geçiriyoruz. Türkiye’de telekomünikasyon alanında daima ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olan kurumumuz, dünyadaki en güçlü ilk 10 VoIP Multimedya laboratuvarından biri. VoIP ve IMS (IP çoğul ortam sistemleri) alanında dünyada en yüksek pazar payına sahip iki ürünün Ar-Ge’si Netaş’ta yapılıyor. Netaş olarak, son yıllarda yaptığımız ciddi yatırımlarla, önemli bir değişim sürecini başarıyla yürüterek, Türkiye’nin en büyük uçtan uca hizmet veren sistem entegratörü konumuna geldik. Türkiye’nin ve bölgenin küresel değerlere sahip, teknoloji “marka” sı olmak yolunda çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.” dedi.

Siber Güvenlik
Netaş’ın Siber Güvenlik konusunda geliştirdiği teknolojiler ve ürün çözümlerinin demoları Netaş Ar-Ge İş Geliştirme ve VoIP Güvenlik Departmanı Müdürü Uğur Çağal tarafından yapıldı. Siber Güvenlik Teknolojileri pazarının mevcut durumu ve VoIP (Voice Over Internet Protocol) güvenlik açıkları konusunda yapılan bilgilendirmenin ardından, Netaş’ın geliştirdiği VoIP Güvenlik Aracı (VGA) çözümü VoIP Zafiyet Analiz Aracı (VZA) ve VoIP Güvenlik Duvarı (VGD) (SIP Application Firewall) ürünlerinin demoları gerçekleştirildi.

Web RTC
Netaş’ın internet tarayıcılarında geliştirilen ve kullanıcılar arasında anında canlı iletişim olanağı sağlayan  bir teknoloji olan Web RTC alanındaki ürün çözümlerinin sunumu ve demo uygulamaları Netaş Multimedya Ar-Ge Direktörü Aytül Arısoy tarafından katılımcılarla paylaşıldı. Netaş tarafından, akıllı ağ iletişimi çözümlerinde küresel lider olan Genband firmasi için geliştirilen SPiDR ürünü, Web RTC alanında tüm kullanım alanlarında çözüm sağlayan ve tüm sunucular arasındaki bağlantıyı kurarak, köprü görevi gören bir platform niteliğinde.  SPiDR, telekom operatörleri ile kurumların mevcut altyapısını kullanarak kolay ve hızlı tümleşik multimedya iletişim servisleri ve uygulamaları sunabiliyor.

Akıllı Ev ve Ofis
Netaş’ın Akıllı Ev ve Ofis teknolojileri alanında geliştirdiği tümleşik iletişim çözümleri Netaş Çözüm Geliştirme Müdürü Yalım Gündüz tarafından katılımcılara sunuldu. Gündüz, ofiste ve evde bulunan tüm elektrikli cihazların kontolünün tek bir yerden yapılması, çoklu görüntülü arama ve konferans, Ibeacon teknolojisiyle sunulabilecek farklı hizmetlerin yer aldığı bir demo uygulaması gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>