Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı!

0

1967 yılında kurulduğundan bu yana Türkiye’nin telekomünikasyon altyapısının kurulmasında ve telefon hizmetlerinin Anadolu’nun tamamına yaygınlaştırılmasında önemli rol oynayan Netaş, 2017’de 50. yılını kutladı.

Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı!

50 yılının kutlamaları kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın konuşma yaptığı etkinlik 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşti. Etkinlikte, Netaş ve yeni ortağı, dünyanın önde gelen çok uluslu bilişim çözüm ve sistemleri üreticisi ZTE, Türkiye bilişim sektörünü geleceğe taşıyacak yatırımların ilk adımını da attı.

Biz de Netaş CEO‘su Müjdat Altay ile Netaş’ın 50 yılını kutladığı bu özel gün hakkında konuştuk. Şirketin geçmişinden bahsedip ve gelecek planlarına değindik.

Netaş 50. yıl kutlamalarında T.C. Başbakanı Binali Yıldırım konuşma yaptı

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay etkinlikle ilgili olarak, “Türkiye telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri sektöründe çığır açan ilkleri barındıran 50 yıllık tarihimizde yeni ortağımız ZTE’nin gelişi daha şimdiden çok özel bir yere sahip.

Netaş ve ZTE ArGe güçlerini birleştirerek, yepyeni bir ürün portföyüyle iç ve dış pazarlara açılacak, Netaş’ın Türkiye’de üretilmiş teknolojilerin dünya pazarlarına ihracatı alanındaki liderliğini pekiştirecektir. Kamu ve özel sektörden müşterilerimiz, tüm iş paydaşlarımız ve çalışanlarımızla beraber olacağımız 50. yıl buluşmamızda bu yönde yeni yatırımların ilk adımını atacağız.

Bu önemli dönüm noktasında başarımızda büyük desteği olan Sayın Başbakanımızın, bir kez daha teşrifleriyle yanımızda olmasından büyük kıvanç duyacağız,” dedi.

Netaş’ın Ankara’da düzenledeği 50. Yıl Ankara Zirvesine Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra, ZTE Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Yin Yimin, Kıdemli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Stratejiden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Jane Chen ve Küresel Satıştan Sorumlu Başkan Zhang Zhenhui de katıldı.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>