Netflix abone sayısı 200 milyonu aştı

0

Netflix Top 50

Dünyanın en büyük stream içerik yayıncısı konumunda olan Netflix, dünya çapındaki toplam ücretli abone sayısını 200 milyonun üzerine taşıdı.

Her ay 10-20 dolar ücret ödeyen 200 milyon insan

Şirketin toplam ücretli abone sayısı 203.66 milyon kişiye yükseldi. Böylece şirketin kasasına giren aylık nakit para zirveye tırmanırken Netflix kasasında hızla büyüyen nakitle finansal açıdan çok güçlü bir şirkete dönüştü. Netflix aynı zamanda abonelik ücretine zam da yaparak, 2020 yılında gelirini rekor seviyede arttırdı. Yaşanan pandemide büyük kalabalıkların evlere kapanmak zorunda kalması nedeniyle de Netflix’e olan ilgi arttı.

Ayrıca şirketin tespitine göre, 2020’de Google’da yapılan film/dizi aramalarının %90’ı Netflix dizileri hakkında gerçekleştirildi.

Netflix’in artık kazandığı finansal güçle çok daha yüksek bütçeli filmler ve  diziler üretmesi bekleniyor. Netflix hakkında yapılan şikayetlerin başında, filmlerin ve dizilerin prodüksiyonlarını düşük bütçeli tutması, kapalı mekanlarda ve “ucuza kaçan” çözümler tercih etmesi geliyordu.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>