Netflix abone sayısı belli oldu

0

Netflix abone sayısı

CompariTech tarafından paylaşılan verilerle, Netflix abone sayısı belli oldu. Netflix, koronavirüs döneminde önemli bir abone artışı yaşadı.

Netflix abone sayısı 16 milyonu arttı

Koronavirüs döneminde kullanıcılar dijital platformları kullanmaya ağırlık gösterdi. Bununla birlikte platformların abone sayılarında önemli bir artış yaşandı. Netflix de bu zorlu dönemi başarılı bir şekilde geçiren platformlar arasında yer aldı.

Tüm dünyada Netflix’in abone sayısı 16 milyon artış gösterdi. Böylelikle 167 milyon olan abone sayısı 2020 ilk çeyreğinde 16 milyon artışla 183 milyona ulaştı. Türkiye’de ise Aralık 2019 verilerine göre 1,5 milyon abonesi olan Netflix, bu abone sayısını 1,7 milyona çıkarmayı başardı. 2020 ilk çeyreğini başarılı bir şekilde geçiren Netflix, Türkiye’de 53 milyon dolar gelir elde etti. 2020 ikinci çeyreğinde ise Netflix’in abone sayısının 1,9 milyona ulaşması bekleniyor.

Abone sayılarına bakıldığında Netflix’in Disney + gibi platformların çok önünde diyebiliriz. Ancak Netflix2in faaliyet gösterdiği ülke sayısının fazla olması, bu abone sayısı farkında önemli bir rol oynuyor. Önümüzdeki günlerde dijital içerik yarışı çok daha kızışacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>