Netflix abone sayısı ile yükselişini sürdürüyor

0

Netflix abone sayısı

Dünyanın en büyük çevrim içi yayın akış platformu Netflix abone sayısı ile yükselişini sürdürüyor. Netflix’in abone sayısı 203.6 milyon oldu.

Netflix abone sayısı 203.6 milyon oldu

Dünyanın en popüler video akış platformu Netflix, pandeminin de etkisiyle 2020’de çok hızlı bir yükseliş yakalamıştı. Netflix’in bu yükselişi devam edecek gibi görünüyor.

2020 yılı dördüncü çeyrek verilerine göre Netflix, bu 3 aylık periyotta 8.5 milyon ücretli aboneye daha ulaştı. Böylelikle Netflix’in toplam abone sayısı 203.6 milyonu geçmiş oldu. Netflix’in 2020 yılında kazandığı toplam abone sayısı ise 37 milyonu geçti. Böylelikle 25 milyar dolar ek gelir elde edildi.

Ayrıca 4 kişinin birlikte kullandığı Premium hesapların da 1 kişi olarak sayılması göz önüne alındığında, Netflix’in toplam kullanıcı sayısının çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix 2020 yılında her ne kadar büyük bir başarı yakalasa da 2021 yılında pandeminin etkilerinin azalması ve aşının keşfi ile Netflix, 2021’de benzer bir performans gösteremeyecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>