Netflix, Activision’ın CFO’sunu çaldı

0

Netflix izlenme

Online içerik dağıtımcısı Netflix, kısa süre önce şirketten ayrılan Finans Müdürü David Wells’ın yerine kimin geçeceğini açıkladı.

Müdürü paylaşamadılar

Netflix’in yeni Finans Müdürü’nün (CFO) Spencer Neumann olacağı anlaşıldı. Ancak Spencer Neumann şu anda Activision Blizzard’ın CFO’u olarak çalışıyor ve bu haber dev oyun dağıtımcısı Activision Blizzard’ı hiç memnun etmedi.

Neumann’ın mevcut şirketi ile sözleşmesinin hala devam etmesi nedeniyle Activison ABD sermaye piyasaları kurulu SEC’e bilgi göndererek, başka şirketlerle etik dışı iletişim kurduğu ve kendilerini zor durumda bıraktıkları için Neumann’ı tazminatsız olarak kovduklarını açıkladı.

Activision’un, sözleşmeye aykırı davrandığı için Neumann’dan tazminat talep edeceği bir dava açması da bekleniyor. Ancak bu konu iki taraf arasındaki görüşmelerde ve pazarlı sonucunda kesinleşecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>