Netflix büyüme hızı düşüyor

0

Netflix büyüme hızı

Pandemi döneminde Netflix büyüme hızı ile dikkat çekmişti. Ancak yayınlanan üçüncü çeyrek raporu Netflix’in büyüme hızında düşüş olduğunu gösteriyor.

Netflix büyüme hızı düşüşe geçti

Dünyanın en popüler dijital yayın hizmetlerinden Netflix, pandeminin de etkisiyle 2020’nin ilk yarısını çok büyük bir yükselişle geçirdi. Birçok ülkede vatandaşların kendini eve kapatması, bu büyümede kritik bir rol oynadı.

Ancak 2020 yılı üçüncü çeyrek raporu, Netflix’in büyüme hızında üdşüş olduğunu gösteriyor. Üçüncü çeyreği 195,2 milyon aboneyle tamamlayan Netflix, 2020 ilk yarısında 25,9 milyon abone kazanmıştı. Dijital yayın hizmetinin üçüncü çeyrekte kazandığı abone sayısı ise 2,2 milyonda kaldı. Bu abone sayısı 3,3 milyonluk analist tahminlerinin ve 2,5 milyonluk Netflix tahminlerinin gerisinde kaldı.

2020 yılı dördüncü çeyreğinde 6 milyon abone ekleneceğini tahmin eden Netflix’in bu ön görüsünün tutup tutmayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>