Netflix DVD kiralama ile ne kadar gelir elde etti?

0

Netflix DVD kiralama

Birçok kişi tarafından bilinmese de, Netflix DVD kiralama hizmeti veriyor. ABD’de devam eden bu hizmetle Netflix, şaşırtıcı derecede yüksek bir gelir elde ediyor.

Netflix DVD kiralama hizmeti

Netflix günümüzde çevrimiçi hizmetiyle tanınıyor olsa da ABD’de DVD kiralama hizmetine halen devam ediyor. Dijitalleşmeye rağmen bu hizmetten vazgeçmeyen Netflix, DVD kiralama hizmetinde 2,7 milyon aboneye sahip. 

Özellikle nostaljiye önem veren kullanıcıların, bu hizmetten halen faydalandığı belirtiliyor.

DVD kiralama hizmetiyle bir istekte bulunulduğunda, Netflix ikonik kırmızı zarfıyla kiralanan filmi kullanıcılara gönderiyor. Bu hizmeti genellikle geniş bant internet ağına sahip olmayan yerdeki kişilerin kullandığı düşünülse de istatistikler pek de öyle göstermiyor.

Yayınlanan verilere göre DVD kiralama hizmetinden özellikle New York ve San Francisco’dan talep geliyor. Kiralama bedelinin ise 7,99 ila 11,99 dolar aralığında değiştiği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>