Netflix ebeveyn denetimini artıyor

0

Netflix ebeveyn

Netflix ebeveyn denetimini artırarak, ailelerin platformu daha güvenli bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Netflix, bu kapsamda yeni özelliklerini duyurdu.

Netflix ebeveyn kontrolünü artıyor

Erişimin neredeyse sınırsız olduğu internet dünyasında, ebeveynler çocuklarının internet kullanımını takip etmek zorundalar. Birçok platform, ebeveyn de kontrolü sağlayarak çocukların güvenilir içeriklere ulaşması için çalışıyor.

Ebeveyn kontörlü konusunda en beğenilen platformlardan biri de Netflix. Geliştirme çalışmalarına devam eden Netflix, ebeveyn kontrolünü artıracak bazı yeni özellikler duyurmaya hazırlanıyor. PIN korumalı içerikler özelliğinin dünya genelindeki kullanıcılara sunulması ve ebeveynler içerikleri şifreleyerek kontrol altına almaları sağlanacak.

Ayrıca ebeveynler yaş filtresi de kullanarak çocuklarının yaşlarına uygun içeriklerin listelenmesini sağlayabilecek. Engellenen içeriklerin o profilde görülmesinin önüne geçilmiş olacak.

Koronavirüs nedeniyle birçok ülkede insanların eve kapandığı bu dönemde, Netflix’in yeni özelliklerinin çok isabetli bir hamle olduğunu söyleyebiliriz. Ebeveyn kontörlü ile aile boyu kullanımın sağlanmış olmasının da platformun kullanıcı sayısına olumlu yansıyacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>