Netflix fon desteği sunacak

0

Netflix fon

İşini kaybeden sektördeki çalışanlar için Netflix fon desteği sunacak. Netflix, koronavirüs durumu için 100 milyon dolarlık fon devreye  alıyor.

Dizi ve sinema için Netflix fon sağlayacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, dizi ve sinema sektörünü de neredeyse durma noktasına getirdi. Netflix, sektördeki bu zor durum için harekete geçme kararı aldı.

Koronavirüs salgını için birçok ülke tarafından ‘evde kal’ hareketi başlatıldı. İnsanların güvenliğini sağlayan evde kal hareketi, eğlence dünyasının neredeyse durmasına neden oldu. Netflix, dizi ve sinema sektöründe çalışan kişilerin zor durumda kalmaması için yeni bir fon başlattığını duyurdu.

Netflix, eğlence sektöründeki çalışan kişilere ücretlerini ödeyebilmek için 100 milyon dolarlık bir fonu devreye aldı. Netflix, başta kendi yapımlarında yer alanlar olmak üzere sektördeki çalışanlar için bu fon aracılığıyla destek sağlayacak.

100 milyon dolarlık bu fonun 85 milyon dolarlık kısmı Netflix yapımlarında çalışan kişiler için ayrılmış durumda. Kalan 15 milyon dolarlık fon ise sektördeki diğer çalışanlar için ayrılacak. Netflix ayrıca, sektördeki belli başlı kuruluşlar için de 1 milyon dolarlık fon desteği sunacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>