Netflix hisse senetleri rekor kırdı

0

Netflix hisse senetleri

Koronavirüs salgını nedeniyle yayın platformlarının abone sayısında önemli derecede artış yaşanıyor. Netflix hisse senetleri de bu artıştan olumlu etkilendi.

Netflix hisse senetleri 449 dolara ulaştı

Koronavirüs nedeniyle birçok ülkede vatandaşlar evde kalarak kendilerini salgından korumaya çalışıyor. Evde daha fazla vakit geçirilmesiyle, Netflix ve Disney + gibi platformlar  abone sayılarında önemli derecede artış yaşıyor.

Yaşanan bu artış, platformların hisse senetlerine de olumlu yansıyor. Bir süredir yükselişini sürdüren Netflix hisse senetleri 16 Nisan tarihinde yüzde 5,3 atış yaşandı. Bu büyümeyle birlikte hisse senetleri değeri 449 dolar seviyesine ulaştı.

Netflix hisseleri bu hafta boyuncu sürdürdüğü yükselişle yatırımcılarını mutlu etmeyi başardı. Goldman Sachs da Netflix’in şu anda yatırım yapılabilecek en iyi hisse senetlerinden biri olduğunu belirtiyor. Özellikle salgın nedeniyle insanların evde kalmaya bir süre daha devam edecek olmasıyla, Netflix hisselerindeki yükselişin devam etmesi pek de sürpriz olmayacak.

Bu dönemde en büyük kaybı ise sinema salonları yaşadı. Tüm dünyada sinema sektörü neredeyse durma noktasına geldi.

Netflix 21 Nisan’da piyasalar kapandıktan sora ilk çeyrek raporlarını açıklayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>