Netflix içerik üreticilerini zengin edecek!

0

Netflix, artan rekabet karşısında kullanıcılarını kaybetmemek için büyük bir yatırıma girişiyor.

Online video yayıncılığı konusunda Amazon, HBO, Facebook ve Disney hatta Apple ile rekabet etmek durumunda kalacağı anlaşılan Netflix, rekabet henüz başlamamışken ve rakiplerine oranla eli güçlüyken piyasadaki hakimiyetini perçinlemek için yeni içerik üretmek için 16 milyar dolar fon ayırdığını duyurdu.

Netflix’in 100 milyon abonesi böylece önümüzdeki birkaç yıl boyunca, tamamen Netflix’e özel çok sayıda orijinal dizi ve film izleyebilecek. Bir diğer deyişle, Netflix dünyanın yeni global TV kanalı olma konusunda hızla ilerliyor.

Şirketin CEO’su Reed Hastings, bu 16 milyar doların ilk 6 milyar dolarını 2017 içinde harcayacaklarının da altını çizdi. Bu da 2018 yılında Netflix’in yeni şovlar ve dizilerle dolması anlamına geliyor. Aboneler bu yeni içeriği tüketmeye fırsat bulmadan Netflix’in diğer 10 milyar dolarlık içeriği de sisteme girdiğinde, abone sayısının da hızla artması bekleniyor.

Netflix’in özellikle, kendi streaming servisini 2019’da başlatacağını duyuran Disney’in rekabetinden çekindiği için bu yatırım kararını aldığı düşünülüyor. Bu arada Disney de artık rakip olacakları için kendine ait dizi ve filmleri Netflix’ten çekecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>