Netflix ile Disney+ rekabeti kızışıyor

0

Netflix ile Disney

Çevrim içi yayın platformları arasında Netflix ile Disney+ rekabeti kızışıyor. Netflix CEO’su Disney+ hakkında konuştu.

Netflix ile Disney rekabeti sektöre olumlu yansıyor

Son yıllarda çevrim içi yayın sektörü çok hızlı bir büyümenin içerisinde yer alıyor. Bununla birlikte sektörde rekabet de bir hayli kızışmış durumda.

2020 yılında pandeminin de etkisiyle 200 milyon abone barajını açan Netflix’de karşı Disney+, çok kısa bir sürede 84 milyona ulaşmış durumda Disney+ bu sayıya 14 ay gibi kısa sürede ulaşırken, Disney+’ın hizmet verdiği ülke sayısının az olduğu da göz önüne alındığında büyük bir başarı yakaladığını söyleyebiliriz. bununla birlikte Disney+ ile Netflix arasındaki rekabet de kızışmaya başlıyor.

Netflix CEO’su Reed Hastings, Disney’in çok güzel hikayelere sahip olduğunu ve yaptığı şeyin çok etkileyici olduğunu söyledi. Ayrıca Hastings, Disney’e olan talebin kullanıcıların daha fazla ödeme yapmaya hazır olduğunu gösterdiğini belirtiyor. Bununla birlikte Hastings, Disney’in başarısının kendilerini de heyecanlandırdığını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>