Netflix orijinal içerikler için borç alacak

0

Netflix orijinal içerikler

Netflix orijinal içerikler için borçlanmaya karar verdi. Bu borçlanma ile Netflix orijinal içeriklerini daha kaliteli bir hale getirmeyi hedefliyor.

Netflix orijinal içerikler için 2 milyar dolar borç alacak

Netflix, yayın platformu anlamında çok başarılı bir platform olsa da kendi ürettiği orijinal içeriklerde bu başarıyı yakalayabildiğini pek de söyleyemeyiz. Kendi orijinal içeriklerini daha kaliteli hale getirmek isteyen Netflix, yeni bir planlamaya gidiyor.

Bu planlama kapsamında Netflix, 2 milyar dolar borç alarak orijinal içeriklerine ve diğer projelerine yatırım yapacak. Aynı dönemin geçen yılında 12 milyar dolar borcu olan şirket, bu ek ödeme ile borcunu artırmış olacak. Ancak uzun vadede yeni yatırımın Netflix’in gücünü artırabileceği belirtiliyor.

Ayrıca Apple ve Disney gibi şirketlerin de bu sektöre giriş yapması nedeniyle, 2020 yılında yayıncılık sektöründeki rekabette artış bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>