Netflix oyun sektörüne girecek mi?

0

Netflix oyun

Netflix oyun sektörüne yönelik bir proje geliştirecek iddiaları son dönemde artmıştı. Ancak bu konudaki resmi açıklama Netflix CEO’sundan geldi.

Netflix oyun sektörüne yönelik proje düşünmüyor

Netflix, dijital içerik sektöründe yaşadığı yükselişle dünyanın en çok konuşulan şirketlerinden biri haline geldi. Son günlerde Netflix’in bu sektörde yaşadığı yükselişin ardından, oyun akış hizmeti sunacağına yönelik iddialar da gündeme gelmişti.

Ancak DealBook 2019 etkinliğinde Netflix CEO’su ReedHastings, bu konudaki iddialara yönelik net bir açıklama yaptı. Hastings, tamamen filmler, diziler ve TV şovlarına odaklandıklarını, oyun sektörüne yönelik bir proje geliştirmeyeceklerini duyurdu. Yani Netflix’in oyun sektörüne yönelik bir projeyle odak çalışma noktasını kaybetmek istemediğini belirtti.

Oyun konusunda iyi olmadıklarını söyleyen Hastings, bu konuda Fortnite ile rekabet etmek istemediklerini söyledi. Gün sonunda insanların oyunlarını bitirdiklerinde TV şovları izleyeceklerini vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>