Netflix Sony filmleri için özel yayın haklarına sahip olacak

0

Netflix Sony filmleri

Netflix ile Sony film yayınları için yeni bir anlaşma yaptı. Anlaşmayla birlikte Netflix Sony filmleri için özel yayın haklarına sahip olacak.

Netflix Sony filmleri için tek yayıncı olacak

Netflix, Spider-Man serisinin bir sonraki bölümü de dahil olmak üzere Sony’nin tüm gelecek filmleri için özel yayın haklarına sahip olacak. Netflix ile Sony tarafından yapılan açıklamada, yayın devine Sony’nin 2022’de başlayacak olan sinema filmleri için özel haklar veren yeni bir anlaşma yapıldığı duyuruldu.

The Hollywood Reporter’a göre, 5 yıllık anlaşma kapsamında Sony’ye yaklaşık 1 milyar dolar ödeme yaoıalcak. Anlaşmayla, yeni Sony filmleri, sinemalarda yayınlanmasının ardından yalnızca Netflix’te olacak. Anlaşma, Morbius ve Uncharted gibi gişe rekorları kıran filmlerin yanı sıra Spider-Man: Into the Spider-Verse ve “Venom ve Spider-Man’in gelecekteki bölümleri”nin devamı niteliğinde olacak.

İkili arasındaki bu anlaşmanın yeni çıkan filmlere ek olarak Sony’nin envanterinde bulunan bazı eski filmleri de içereceği bildirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>