Netflix Top 50 listesi yayınlayacak

0

Netflix Top 50

Daha önce Top 10 listesi yayınlayan Netflix Top 50 listesi yayınlamaya hazırlanıyor. Bu özellik, ilk olarak İngiltere’de test edilmeye başlandı.

Netflix Top 50 listesi özelliği

Kullanıcı deneyimini ve içerik trafiğini artırmayı hedefleyen Netflix, platformu için yeni özellikler yayınlamaya devam ediyor. Netflix tarafından yayınlanan Top 10 özelliğine gelen olumlu geri dönüşler, Netflix’in bu özelliği genişletmesini sağladı.

İngiltere’de başlanan testlerde Netflix, Top 50 özelliği üzerinde çalışıyor. Popüler olan içeriklerin listeleneceği bu özellikle genişletilmiş içerik trafiği ile küresel anlamda fayda sağlanacak. İngiltere’deki testler başarılı bir şekilde tamamlanırsa Top 50 listesi tüm kullanıcılar için sunulacak.

Bu yeni özelliği 2021 yılının ortalarında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Ayrıca Top 50 listesinin filmler ve diziler için ayrı ayrı görülebilecek olması da bu özelliği daha kullanışlı hale geliyor.

Şu anda Netflix’in Disney+ gibi dev rakiplerinin de bulunması, Netflix’in yeni özelliklerde daha kararlı ve daha hızlı hareket etmesini zorunlu hale getiriyor. Platformlar arasındaki rekabette yaşanan artış, kullanıcı tarafına olumlu yansıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>