Netflix, Türkiye’de iki PR ajansıyla çalışacak

0

Netflix izlenme

İnternet yayıncılık devi ülkemizdeki iletişim çalışmalarını iki PR ajansına emanet etti

 Netflix ülkemizdeki halkla ilişkiler faaliyetleri için iki ayrı PR ajansıyla çalışma kararı aldı. Daha önce eski adıyla Leo PR, yeni adıyla MSL Group ile çalışan Netflix Türkiye’nin yeni ajansları Communication Partner ve  Golin İstanbul oldu.

Kurumsal iletişim ve orijinal diziler için iki ayrı ajans

Communication Partner, Netflix’in ülkemizdeki marka ve kurumsal iletişim çalışmalarını üstlenecek. Bağımsız ajanslar ağı aracılığı ile İstanbul’un yanı sıra sekiz ilde daha hizmet sunan Communication Partner’ın portföyünde 22 marka bulunuyor.

Golin İstanbul ise Netflix’in orijinal içeriklerinin iletişim çalışmalarını yürütecek. Ajans, “Netflix Originals” başlığı altında üretilen küresel ve Türk orijinal prodüksiyonların tanıtımı için iletişim danışmanlığı hizmeti verecek.

Farklı markaların da iki ajansı var

Öte yandan, markaların birden fazla reklam veya PR ajansı ile çalışması son dönemde artmaya başlayan bir yöntem oldu. Örneğin, Vodafone Türkiye ve Garanti BBVA sponsorluk, STK ve kurumsal iletişim gibi segmentleri için farklı PR ajanslarıyla çalışan iki farklı marka olarak akla geliyor.

Netflix’in 2019 1Ç itibarıyla 148,8 milyon abonesi bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>