Netflix Türkiye’ye açıldı

0

netflix

Daha önce Türkiye’den erişmeye çalışanlara, “ülkenize hizmet verilmiyor,” mesajı gösteren Netflix, 130 yeni ülkeye daha hizmet vermeye başladı ve Türkiye de bu ülkeler arasında yer alıyor.

Hizmet verdiği ülke sayısı bir anda 60’dan 190’a çıkan Netflix bu hamlesiyle abone sayısını arttırmayı amaçlıyor. Ücretli abonelik modeliyle hizmet veren servisin dünya çapında 70 milyon abonesi bulunuyor.

Türkiye ve diğer 129 ülkeye de açılan serviste şimdilik bu yeni ülkelere yönelik alt yazı veya dublaj seçeneği bulunmuyor. Dolayısıyla Netflix şovlarını sadece yabancı dil bilen kullanıcılar izleyebilecek. Ancak zamanla her ülkeye özel alt yazı seçeneklerinin hazırlanacağı tahmin ediliyor.

Fiyatlandırma ise şöyle:

“Basic” üyelik aylık 26.99 TL. En ucuz seçenek olan Basic üyelikte HD yayın yok; yayınları sadece SD çözünürlükte izlemek mümkün. Ayrıca aynı anda sadece tek bir ekranda yayın izlenebiliyor.

Standart üyeliğin fiyatı 33.99 TL ve bu üyelik tipinde yayınlar HD olarak izlenebiliyor. Aynı anda açık olabilen ekran sayısı ise 2. Son üyelik tipi olan “Premium” üyelik ise, 40.99 TL’lik aylık ödeme gerektiriyor. Premium üyelikte yayınlar Ultra HD olarak izlenebiliyor ve aynı anda 4 ekran izlenebiliyor.

Hangi üyelik tipini seçerseniz seçin, daha sonra farklı seçeneklere geçiş yapma şansınız var. Yeni üyelere 1 aylık ücretsiz hizmet verildiğini de belirtmekte yarar var.

Netflix’e üye olmak ve yayınları izlemek için akıllı cihazınıza Netflix uygulamasını indirmeniz ya da bilgisayarınızdan Netflix sitesine ulaşmanız yeterli olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>