Netflix’in ilk Arapça dizisi tartışmalara neden oldu

0

İnternet yayıncılığı devinin ilk Arapça yapımı tepkilere neden oldu ve sansasyonel bulundu

Netflix’in ilk Arapça orijinal dizisi Ortadoğru’da tartışmalara neden oldu. İnternet yayıncılığı devinin ilk Arapça dizisi “Jinn” (Cin) cesur sanheleri Ortadoğu ülkelerinde sansasyonel bulundu. Cesur sahneler arasında lise öğrencilerinin birbirlerine küfretmeleri, öpüşmeleri, flört etmeleri, alkol tüketmeleri ve sigara içmeleri bulunuyor.

Dizinin konusu

“Jinn” dizisi yetişkinlere hitap eden doğaüstü bir drama ve Petra isimli bir antik şehirdeki sihirli cinleri konu alıyor. Dizi, Ürdün’de çekildi ve hayatları bir cin tarafından hayatları alt üst edilen Ürdünlü genç öğrencileri ele alıyor. Öğrencilerin, bu cin dünyayı yok etmeden durdurması gerekiyor. Dizi hayalî bir ortamı anlatsa da, yapımda öğrencilerin cinle mücadele etmek için güçlerini birleştirmesine de yer veriliyor. Yapıma ilişkin görüşlerini açıklayan Ürdün Sendika Konseyi, yapımı kınadı ve “Dizi, Ürdün’ün değerlerini yansıtmamaktadır. Hükümetin bu konuyu daha sıkı kontrol etmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

İlk sezon beş bölüm

“Jinn”in ilk sezonu beş bölümden oluşuyor.  Başrollerini Selma Malhas, Sultan Alkhail ve Hamza Okab’ın oynadığı dizinin yönetmenliğini Mir-Jean Bou Chaaya ve Amin Matalqa üstleniyor.   

Dizinin resmî fragmanı şöyle:

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>