Netflix’in Türkiye yapımları Pelin Diştaş’a emanet

0

Netfix’in Türkiye yapımlarından sektörün deneyimli ismi sorumlu olacak

 Netflix Türkiye yapımlarının başına Pelin Diştaş getirildi.  En son Ay Yapım’da proje ortağı olarak çalışan Netflix’in Türkiye’deki projelerinden sorumlu olacak. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olan Diştaş,  kariyerine ATV’de yapım asistanı olarak başladı. ANS Productions’da dramalar direktörü olarak görev yapan Diştaş, 2006 yılında Kanal D’de yerli diziler direktörü olarak göreve başladı. 2010 yılında Genel Yayın Yönetmenliği’ne yükseldi. 2016 yılında görevinden ayrılıp AY Yapım bünyesinde yurt içi ve yurt dışı pazarlar için yapımcı ortak olarak çalışmaya başladı. Diştaş, 1977 doğumlu.

Diştaş’ın proje örnekleri

Pelin Diştaş’ın yapımını üstlendiği diziler arasında Kuzgun (TV dizisi), Çarpışma (TV dizisi),  Şahin Tepesi (TV dizisi), Şahsiyet (İnternet dizisi), 8. Gün (TV dizisi), Çukur (TV dizisi), Ufak Tefek Cinayetler (TV dizisi), Fi (İnternet dizisi), İçerde (TV dizisi) ve Cesur ve Güzel (TV dizisi)  yer alıyor.  

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>