Techinside Google News
Techinside Google News

Netflix’te işler karıştı!

Netflix hissedarları, 2023 için yönetici maaş paketi desteği için bağlayıcı olmayan bir "ücret oylaması" gerçekleştirdi. Sonuç, olumsuz
- Advertisement -

Netflix Inc hissedarları, şirketin yönetici maaş paketine desteklerini çekti. Bu bağlayıcı olmayan oylama, Hollywood yazarlarının grev sırasında önerilen 2023 tazminatını reddetme çağrısından sonra gerçekleşti.

Amerika Yazarlar Birliği Batı tarafından, Netflix’in üst düzey yöneticilerine sunulan tazminata karşı oy kullanmaları konusunda yatırımcılara çağrı yapıldı. Grevin beşinci haftasına girdiği bu süreçte böyle bir oylamanın “uygunsuz” olacağı iddia etti.

Writers Guild West Başkanı Meredith Stiehm, “Yatırımcılar uzun zamandır Netflix’in yönetici maaşlarına itiraz ediyor, ancak grev durumuyla birlikte tazminat yapısı daha da aşırı hale geliyor” dedi.

Sendika, NBCUniversal’e bağlı olan Comcast Corp şirketine de benzer bir mektup gönderdi. Comcast, 7 Haziran’da yıllık hissedar toplantısını gerçekleştiriyor.

Stiehm, eğer Netflix, geçen yıl üst düzey yöneticileri için 166 milyon dolardan fazla bir kaynağı yönetici tazminatına harcadı, daha iyi tazminat isteyen yazarlara yılda 68 milyon dolar ödemeyi karşılayabileceğini belirtti.

Netflix hissedarları, 2023 için yönetici maaş paketi desteği için bağlayıcı olmayan bir “ücret oylaması” gerçekleştirdi. Şirket, oylama sonuçlarının bir düzenleyici bildirimde rapor edileceğini belirtti. Geçen yıl, şirketin yönetici maaş paketi, verilen hissedar oylarının sadece %27’sinden destek aldı.

Geçen yılki oylamanın ardından, Netflix, ortak CEO’ları için bir maaş sınırı ve performansa dayalı bir bonus planı gibi değişiklikler yaptığını belirtti.

Bu yıl, İcra Kurulu Başkanı Reed Hastings’e 500.000 dolarlık bir maaş ve 2,5 milyon dolarlık hisse verilecek. Ortak CEO’lar Ted Sarandos ve Greg Peters her biri yıllık 3 milyon dolarlık bir maaş alacak. Sarandos, ek olarak 20 milyon dolarlık hisse alacak ve 17 milyon dolara kadar bonus alma hakkına sahip olacak. Peters ise 17,3 milyon dolarlık hisse ve 14,3 milyon dolarlık bir bonus alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir